post

Lai rītos ātri iegūtu mundrumu un trenētu imūnsistēmu, jāizmanto auksa duša. Kontrastdušas tiek uzskatītas par dziedniecisku līdzekli. Procedūru sāk ar siltu ūdens strūklu, tad pārslēdz uz aukstu un atkārto trīs reizes.

Ja vēlas darīt vēl kaut ko savas ādas labā, jāatvēl laika masāžai ar suku no galvas līdz kājām. Masāža sevišķi labi iedarbojas rītos pirms dušas. No ādas tiek atdalītas mirušās šūnas, uzlabojas ādas apasiņošana, āda kļūst veselīgi sārta un maiga. Nagi un mati ir īsteni tās pašas ādas veidojumi. Ikdienas higiēnā ļoti nozīmīga ir roku tīrība. Rokas ir jāmazgā pēc iespējas biežāk. Jo sevišķi pirms ēšanas. Jo tīrākas ir rokas, jo mazāka ir iespēja saslimt ar dažādām slimībām. Ja ādai pietiek ar mazgāšanos vien, nagi un mati ir arī jāapgriež.

Galvas mati silda un darbojas kā gaisa kondicionētājs un sargā mūs no saules stariem. Matu folikulas savāc indīgās vielas, kas cirkulē organismā un novirza tās uz matiem. Matus nogriež un indes ir prom. Ja mati ir veseli, tos var mazgāt katru dienu, bet jāizvēlas tieši taviem matiem piemērots šampūns. Ļoti svarīgi ir saudzīgi apieties ar matiem pēc mazgāšanas. Matu ķemmēšanai jāizmanto ķemme ar retiem zariem, nelietojot sukas.

Skaisti un taisni zobi tiek uzlūkoti arī par seksa simbolu un veselības rādītāju. Tie ir ne tikai dabas dota dāvana, bet arī konsekventas kopšanas un modernās zobārstniecības nopelns. Mazs atgādinājums: kariesu izraisa baktērijas, kas mitinās mutes dobumā un barojas ar ēdienu atlikumiem. Visvairāk tām patīk cukurs. Dažu minūšu laikā veidojas skābe, kas atņem zobam vērtīgās minerālvielas un sāk to bojāt. Tādēļ tieši pēc saldumu ēšanas ir tik svarīgi košļāt pretkariesa gumiju vai izmazgāt zobus. Ja zobi netiek pietiekami labi tīrīti, baktērijas veido arī zobu aplikumu, kas ar laiku kļūst arvien cietāks un pārvēršas zobakmenī. Zobi ir jātīra trīs reizes dienā un, protams, arī pēc saldumu ēšanas. Kabatā vienmēr vajadzētu būt zobus tīrošai košļājamai gumijai. Zobu kopšana sākas ar pareizas zobu birstītes izvēli. Tai jābūt ar mazu galviņu un iespējami līdzenai. Pēc astoņām nedēļām birstīte ir jāizmet. Zobu pastas sastāvā noteikti jābūt fluoram, kas stiprina zobus. Putojošās zobu pastas tīrīšanas laikā iekļūst vissīkākajās spraudziņās. Pēc tīrīšanas muti nedaudz izskalo, lai sargājošās vielas var ilgāk iedarboties. Papildu aizsardzību dod fluoru saturošās želejas, kuras uzklāj zobiem divas reizes nedēļā. Ieteicams muti skalot ar pretaplikuma līdzekļiem. Tomēr ja viss iepriekš minētais nenes vēlamo rezultātu, tad aicinam vērsties pie zobārsta Rīgā, galvaspilsētā, kur meklējama vislabākā šāda tipa aprūpe.