post

Var būt mulsinoši orientēties starp visiem potenciālajiem restaurācijas veidiem, lai novērstu zobu bojājumus. Tomēr speciālisti spēj ikvienam individuālam gadījumam piemeklēt atbilstošāko ārstēšanas veidu. Nopietni bojātu zobu restaurēšanai izmanto neizņemamo protezēšanas veidu – onlejas.

Kas ir zobu onlejas jeb keramikas plombes?

Uzklājumi pieguļ zoba sakošanas virsmai un visbiežāk ir izgatavoti no cieta porcelāna. Šis restaurācijas veids tiek izmantots, lai labotu zobu, kas ir bojāts kariesa vai traumas dēļ. Onlejas ir līdzīgas kroņiem. Onlejas izmanto sānu zobu atjaunošanai. Tiek izvēlēta protezēšana ar onleju, ja zoba defekts ir pārāk liels, lai to plombētu, taču ir pietiekoši zoba audu, lai būtu iespējams uz tā fiksēt onleju.

Zobu onlejas uzlikšanas procedūra

Uzklāšanas procedūrai parasti nepieciešamas divas zobārsta vizītes.

Pirmajā vizītē zobārsts padara nejūtīgu mutes daļu ar lokālo anastēziju. Tad tiek noņemta bojātā daļa, lai sagatavotu zobu onlejas uzklāšanai. Šajā laikā tiek paņemts zoba nospiedumu, lai to nosūtītu uz laboratoriju un izveidotu pastāvīgo restaurāciju. Līdz nākamajai tikšanās reizei zoba tiks aizsargāts ar pagaidu onleju.

Otrā vizīte plānota tad, kad būs izgatavots pārklājums. Zobārstniecības zobārsts noņems pagaidu onleju, ievietos restaurāciju, nodrošinās ērtu un labu piegulšanu. Pēc sakodiena pārbaudes tiek neatgriezeniski piestiprināta onleja un tā tiek nopulēta, lai pēc iespējas precīzāk atbilstu dabīgajiem zobiem.

Kā rūpēties par pagaidu onleju?

Onleja ir mūsdienīgs un pārbaudīts veids kā var atjaunot nopietni bojātu sānu zobu, izvairoties no kroņa likšanas. Estētiski restaurācija neatšķiras no dabīgā zoba. Keramikas plombes bieži izmanto zobu atjaunošanai pēc sakņu kanālu ārstēšanas. Ar onleju palīdzību var atgriezt zobiem pilnvērtīgu košļāšanas funkciju.

Izvairāties ēst lipīgu vai cietu pārtiku, piemēram, gumijas konfektes, riekstus vai karameles. Ja tas ir izkustējies vai bojāts, sazināties ar savu zobārstu. Jāizvairās no pārāk karstiem vai aukstiem ēdieniem un dzērieniem, kas var saasināt jūtību.

Pirms procedūras zobārstniecībā jāpārrunā, kurš uzklājuma materiāls ir labākā izvēle jūsu mutes veselībai, budžetam un īpatnībām. Ja zobārsta apmeklējumi rada stresu, ņemiet vērā, ka šis apmeklējums ir svarīgs solis, lai aizsargātu savu smaidu un novērstu nepieciešamību pēc papildus procedūrām nākotnē.